Spor
Giriş Tarihi : 10-06-2021 19:11   Güncelleme : 10-06-2021 19:11

ÜCRETSİZ İL SPOR MERKEZLERİ KAYITLARI BAŞLADI

     Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından her yıl organize edilen İl Spor Merkezi ve Engelliler İl Spor Merkezi Yaz Spor Okulları kayıtları başlıyor

ÜCRETSİZ İL SPOR MERKEZLERİ KAYITLARI BAŞLADI

     Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından her yıl organize edilen İl Spor Merkezi ve Engelliler İl Spor Merkezi Yaz Spor Okulları kayıtları başlıyor.
 
      Tunceli ’de 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılının sona ermesinin hemen ardından çocukların yaz aylarında vakitlerini daha verimli geçirebilmesi ve küçük yaşlarda gençlere spor kültürünü yerleştirmek amacıyla başlatılan ücretsiz Yaz Spor Okulları, bu yılda devam edecek.
 
     Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ücretsiz Yaz Spor Okulları, il genelinde ve ilçelerde ki bütün öğrencilere ulaşmak için çalışmalara başladı. Tunceli ’de ücretsiz yaz spor okulları ve Engelliler İl Spor Merkeziyle beraber 14 branşta hizmet verecek.  İl Spor Merkezi, öğrencilere ve velilere kayıt ve spor faaliyetleri hakkında detaylı bilgi verilmeye başladı.
 
     Yaz Okulları’na kayıt olmak isteyen öğrenciler ve veliler 29 Haziran 2021 tarihine kadar Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne ve İl Müdürlüğümüze bağlı Atatürk Stadyumunda kayıt merkezi ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Hizmetleri Biriminden alacakları kayıt formlarını doldurularak, başvuruda bulunabilirler.
     ÖZEL ÇOCUKLARIMIZ UNUTULMADI
     Ücretsiz Yaz spor okullarında, engelli öğrencilerde unutulmadı. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile imzalanan protokol çerçevesinde hayata geçirilen ‘Antrenörlerimiz Engelleri Aşıyor’ projesi bu yılda devam edecek. İl merkez ve tüm ilçelerde açılan Engelliler İl Spor Merkezlerinde görme engelli, bedensel engelli, işitme engelli ve özel sporcular olmak üzere 11 branşta ücretsiz kurslar açılacak.
 
***İL SPOR MERKEZİ YAZ SPOR OKULLARI (5-18 YAŞ ARASI)
 
    Atletizm, Badminton, Basketbol, Cimnastik, Futbol, Güreş, Hentbol, Masa Tenisi, Tenis, Voleybol, Tekerlekli Kayak, Karate, Yüzme , Boks, Kick-Boks                                                          Yaz Spor Okulları İl Kayıt Formu.docx