Ekonomi
Giriş Tarihi : 17-11-2021 20:26   Güncelleme : 17-11-2021 20:26

Okul Kantin ve Yemekhanelerinde Denetim ve Kontroller Gerçekleştirildi

Okul Kantin ve Yemekhanelerinde Denetim ve Kontroller Gerçekleştirildi

Okul Kantin ve Yemekhanelerinde Denetim ve Kontroller Gerçekleştirildi

İl Müdürlüğümüz organizasyonunda İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile beraber kurulan komisyonca okul kantin ve yemekhanelerinde denetim ve kontroller gerçekleştirildi. Yapılan denetimlerde çalışanların kişisel temizliği ve hijyeni, işletmelerin genel ve özel hijyen esaslarına uyup uymadıkları, gıdaların uygun şekilde muhafaza edilip edilmediğini, ürünlerin son kullanma tarihleri, okul kantin ve yemekhanelerinin depoları, çalışan personelin hijyen eğitimleri kontrol edildi.

Ayrıca, öğrencilerin sağlıklı beslenebilmesi ve obezitenin önlenmesi amacıyla okul kantinlerinde satılması yasaklı olan gazlı, aromalı içecekler, şeker vb ürünler ile kızartma türü yiyecekleri de sıkı bir şekilde kontrol eden denetim ekipleri, kantinlerde taze sıkılmış meyve suyu, meyve, süt ve süt ürünleri tüketiminin artırılması yönünde bilgilendirmelerde bulundu.

Geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz ve çocuklarımızın sağlıklı ve güvenilir gıdaya ulaşmasında aksaklık yaşanmaması için yürüttüğümüz denetimlerin takip ve kontrolleri devam edecektir.

Gıda işletmeleri ya da gıda ürünleri ile ilgili uygunsuzlukla karşılaşılması durumunda, Alo 174 Gıda Hattı’na ya da İl Müdürlüğümüze ihbar ve şikayetlerinizin bildirilmesi, ilimizde gıda güvenliğinin ve tüketicilerimizin sağlığının korunması için önem arz etmektedir.