Ekonomi
Giriş Tarihi : 01-06-2021 02:45   Güncelleme : 01-06-2021 02:45

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımların Desteklenmesi Programı Başvuruları Başladı

​ Tarım ve Orman Bakanlığımızca uygulanan Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımların Desteklenmesi Hakkındaki Tebliğ (Tebliği No: 2020/25) gereği hazırlanan Uygulama Rehberi Bakanlığımızın ilgili web sayfalarında yayımlanmıştır

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımların Desteklenmesi Programı Başvuruları Başladı

Tarım ve Orman Bakanlığımızca uygulanan Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımların Desteklenmesi Hakkındaki Tebliğ (Tebliği No: 2020/25) gereği hazırlanan Uygulama Rehberi Bakanlığımızın ilgili web sayfalarında yayımlanmıştır.

Program başvuruları 23.03.2021 tarihinde sona erecek olup, program kapsamında;

· Aile işletmeciliği faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik altyapı sistemleri,

· Arıcılık ve arı ürünlerine yönelik yatırımlar,

· Bilişim sistemleri ve eğitimi,

· El sanatları ve katma değerli ürünler,

· İpek böceği yetiştiriciliği,

· Su ürünleri yetiştiriciliği,

· Tarımsal amaçlı kooperatif ve birlikler için makine parkları,

· Tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği

 yatırımları destek kapsamında değerlendirilecektir.

Yatırım Konusu, Yatırım niteliği ve başvuru sahibine bağlı olarak hibeye esas proje tutarı 20.000-TL ile 500.000 TL arasında değişmekte olup, Hibeye esas proje tutarının %50’sine hibe yoluyla destek verilir. Diğer %50’si oranındaki tutarı ve KDV’nin tamamını başvuru sahipleri temin etmekle yükümlüdür.

Yatırımcılar İlgili Tebliğ ve Uygulama Rehberinde belirtilen usul ve esaslara göre hazırladıkları başvuru dosyalarının girişini elektronik ağ (https://edys. tarim.gov.tr/tarim/onlinebasvuru.aspx )  üzerinden yapacaklardır.

İlimiz yatırımcılarının hibe desteklerinden azami şekilde faydalanmalarını sağlamak ve program hakkındaki uygulamalar konusunda ilimizdeki yatırımcılara yardımcı olmak üzere İl Müdürlüğümüz Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şubesi bünyesinde oluşturulan “İl Proje Yürütme Birimi” tarafından yatırımcılarımıza gerekli bilgi desteği sağlanacaktır.

Programın İlimiz üretici ve yatırımcılarına Hayırlı Olmasını dileriz.