Eğitim
Giriş Tarihi : 20-07-2021 04:53   Güncelleme : 20-07-2021 04:53

İl Müdürümüz Sayın Gürsel Ekmekci’nin Kurban Bayramı Mesajı

Paylaşma ve yardımlaşma ruhunun ortaya konulduğu Kurban Bayramı’nı en iyi şekilde değerlendirerek, bu günlerin bize getirdiği huzur ortamının değerini iyi bilerek, kötülüklerden uzaklaşarak, iyiliği ve doğruluğu bir yaşam ilkesi olarak benimseyerek yaşamalıyız

İl Müdürümüz Sayın Gürsel Ekmekci’nin Kurban Bayramı Mesajı

Paylaşma ve yardımlaşma ruhunun ortaya konulduğu Kurban Bayramı’nı en iyi şekilde değerlendirerek, bu günlerin bize getirdiği huzur ortamının değerini iyi bilerek, kötülüklerden uzaklaşarak, iyiliği ve doğruluğu bir yaşam ilkesi olarak benimseyerek yaşamalıyız.

Gelenek ve göreneklerimizin kuşaktan kuşağa aktarılmasına vesile olan bu kutsal günlerin sevincini, coşkusunu, yardımlaşma ve dayanışma duygularını hayatımızın her gününe taşıyabilmek için daha çok çaba göstermemiz gerekmektedir. Bu önemli günlerde insanlarımız ortak değerler etrafında kenetlenmeli; hoşgörü, merhamet ve dayanışma duyguları içerisinde sosyal ilişkilerin kuvvetlenmesine özen göstermelilerdir. Bu bakımdan bayramlara yüklediğimiz anlam ve verdiğimiz değer daha bir önem kazanacaktır.

Vatanımızı savunurken canlarını feda eden şehitlerimize Allah’tan rahmet, bayramı bu yüzden buruk geçiren şehit ailelerimize sabırlar diliyorum.

Dünyada ve ülkemizde etkili olan Covid-19 pandemisini, aldığımız tedbirlerle atlatacağımıza inanıyorum. Bayramın birlik beraberliğimizi ve kardeşliğimizi daim kılması ve ülkemize sağlık, huzur getirmesi dileğiyle; Kurban Bayramı’nızı en içten dileklerimle tebrik ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

                                                                                                                                                Gürsel EKMEKCİ

                                                                                                                                      Tunceli İl Milli Eğitim Müdürü