Eğitim
Giriş Tarihi : 18-05-2021 23:42   Güncelleme : 18-05-2021 23:42

İl Müdürümüz Sayın Gürsel Ekmekci’nin “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” Mesajı

19 Mayıs 1919’da Mustafa Kemal Atatürk Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıkmış ve bu gün itilaf devletlerinin işgaline karşı Kurtuluş Savaşı’nın başladığı gün kabul edilmiştir

İl Müdürümüz Sayın Gürsel Ekmekci’nin “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” Mesajı

19 Mayıs 1919’da Mustafa Kemal Atatürk Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıkmış ve bu gün itilaf devletlerinin işgaline karşı Kurtuluş Savaşı’nın başladığı gün kabul edilmiştir.

Atatürk , Millî Mücadele sıralarında Türk milletini ileri götürecek ve köhnemiş fikirlere karşı gelecek olanların genç fikirler olduğunu görmüştür. O’nun şu sözü çok anlamlıdır : “Genç fikirli demek, doğruyu gören ve anlayan gerçek fikirli demektir. “

Atatürk, Türk milleti için çok büyük bir öneme ve zafere sahip olan Gençlik ve Spor Bayramı’nı Türk gençliğine armağan etmiştir.

“Milletin bağrında temiz bir nesil yetişiyor. Bu eseri (Türkiye Cumhuriyeti’ni) ona bırakacağım, gözüm arkada kalmayacak.” diyen Büyük Devlet Adamı Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere , vatanımızın bağımsızlığı uğruna canını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum.

Kıymetli Gençler, milli ve manevi değerlerimize sahip, çalışkan, vatanını, milletini seven bu ülkenin yarınları olarak; daha çok çalışmalı ve ay yıldızlı bayrağımızı ilelebet dalgalandırmalısınız. Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

 

Gürsel EKMEKCİ

Tunceli İl Millî Eğitim Müdürü