Spor
Giriş Tarihi : 09-07-2021 06:00   Güncelleme : 09-07-2021 06:00

İl Müdürümüz Abdulselam Er’ in” 3 Aralık Dünya Engelliler Günü” mesajı:

İl Müdürümüz Abdulselam  Er’ in” 3 Aralık Dünya Engelliler Günü” mesajı: Kimi insanlar doğuştan  gelen belli sebepler ile engelli olarak dünyaya geliyor, kimileri  ise sonradan geçirilen yaşantılar, olumsuz olaylar yüzünden engelli bireyler olabiliyor

İl Müdürümüz Abdulselam Er’ in” 3 Aralık Dünya Engelliler Günü” mesajı:

İl Müdürümüz Abdulselam  Er’ in” 3 Aralık Dünya Engelliler Günü” mesajı:
Kimi insanlar doğuştan  gelen belli sebepler ile engelli olarak dünyaya geliyor, kimileri  ise sonradan geçirilen yaşantılar, olumsuz olaylar yüzünden engelli bireyler olabiliyor.
Engelli olmak, toplum dışında kalmak, toplumdan soyutlanmak ve hiçbir işe yaramamak gibi düşünülmemelidir. Ancak bugün gerek sosyal yaşamda gerekse iş yaşamında engelli kardeşlerimiz kendilerine çok zor yer buluyor ve yaşamın birçok alanında çeşitli “engeller” ile karşılaşıyorlar. Bizim üzerimize düşen görev  engelli  insanlarımızın farkına varmak , onlarla birlikte yaşadığımızı unutmamak, onların  toplumla iç içe olması için elimizden gelen fedakarlığı göstermek ve  toplumdan soyutlanmalarına izin vermemektir. Çünkü zihniyetlerimizde, kalplerimizde ve vicdanlarımızda engel olmadığı sürece diğer engeller el birliği ile aşılır.
Zaten bugün engelli kardeşlerimize baktığımızda  onların ne kadar  olağanüstü başarılara imza attıklarını görüyor ve onlarla gurur duyuyoruz.Dünyada ve ülkemizde başarılarıyla ilham veren sayısız engelli sporcular var. Örneğin;  Mesme Taşbağ (olimpiyat madalyalı bir doktor), Sümeyye Boyacı (Suların Altın Kızı) , Beytullah Eroğlu( Yüzmenin Kralı) ,Futbolun Kralları: Ampute Futbol Takımı … gibi. Onlar  sınırlara takılmadan, her şeye rağmen hayallerinin peşinden koşuyor, başarılarıyla herkese örnek oluyorlar.
 Son olarak unutmayalım  ki; her sağlıklı insan yarının engelli adayıdır.