Spor
Giriş Tarihi : 08-07-2021 21:29   Güncelleme : 08-07-2021 21:29

İL MÜDÜRÜ ABDULSELAM ER’ İN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

          Kadın hakları konusunda dünya çapında verilen önemin artmasının sonuçlarından biri olarak, 1977 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, 8 Mart’ın Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanmasını kabul etmiştir

İL MÜDÜRÜ ABDULSELAM ER’ İN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

          Kadın hakları konusunda dünya çapında verilen önemin artmasının sonuçlarından biri olarak, 1977 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, 8 Mart’ın Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanmasını kabul etmiştir.
         Tarih boyunca farklı medeniyet ve kültürlerde statüsü hep tartışılan kadınlar, Millet olarak sahip olduğumuz inanç ve değerler dünyasında her zaman saygı değer bir yere sahiptir, baş tacı edilmiş,  kutsal ve korunaklı bir yere taşınmıştır. Hz. Peygamberimizin ‘Cenneti annelerin ayaklarının altına serin’ hadis-i şeriflerinde buyurduğu ve Hz. Ali’ nin ‘’ Kadına saygılı ol çünkü o insan oğlunun anasıdır.’’  sözünde de dile getirdiği bu anlayış, elbette kadınlarımıza hak ettikleri değeri verecek ve yarınları bu düşünceyle yetişmiş nesillere emanet edecektir.
         Bizim kadınlarımız; bu toprakların vatan kılınması adına eşsiz mücadeleler vermiş, vatan, bayrak ve millet sevdasıyla yetiştirdikleri evlatlarını cepheye göndermekle kalmamış, bu uğurda gerektiğinde düşmana karşı kendileri savaşmışlardır.
         Günümüzde ise  eğitim, bilim, kültür, sanat, siyaset, ekonomi ve spor gibi her alanda büyük başarılar ortaya koyan kadınlarımız, annelik gibi manevi rollerin yanında, toplum içerisinde söz sahibi olmanın da haklı onurunu yaşamaktadır. Aile kurumunun temeli, değerlerimizin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu olan kadınlarımızın, hayatın bütün alanlarına etkin bir şekilde katılmalarına imkân sağlayacak şartları hazırlamak, toplumumuzun temel ve ortak sorumluluğudur. 
         Bu duygu ve düşüncelerle; tüm kadınlarımıza hak ettikleri saygı ve değerin gösterildiği, güzel günler temenni ediyorum. Kadınlarımızın, Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, en derin saygılarımı sunuyorum.