Spor
Giriş Tarihi : 24-11-2021 17:08   Güncelleme : 24-11-2021 17:08

İL MÜDÜRÜ ABDULSELAM ER’ İN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

İL MÜDÜRÜ ABDULSELAM ER’ İN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

İL MÜDÜRÜ ABDULSELAM ER’ İN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e 1928 yılında ‘Başöğretmen’ unvanı verilmesi sebebiyle 1981 yılından beri kutlanmakta olan 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü bir kez daha kutlamanın heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz.
 
Eğitim sisteminin temel taşını oluşturan öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar kıymetli, dünyanın her yerinde en itibarlı ve onurlu mesleklerin başında yer almaktadır. Öğretmenlerimiz, geleceği devralacak çocuklarımızı ve gençlerimizi sevgi ve fedakârlıkla, bilim ve teknolojiyi kullanan, insana saygılı, araştıran, sorgulayan, milli ve manevi değerlerini bilen, bilimin ve aklın yol göstericiliğinden ayrılmayan çağdaş bireyler olarak yetiştiren ve bu doğrultuda geleceğe hazırlayan kutsal bir görevin mensuplarıdır.
 
Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK ’ün “Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir” sözünde  de belirttiği gibi öğretmenler toplumumuzun en fedakâr insanlarındandır. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmek amacıyla fedakârca çalışan, bulunduğu yerdeki insanlara yeni ufuklar açmak için çaba harcayan değerli öğretmenlerimize minnettarız.
Bu duygu ve düşüncelerle; tüm  öğretmenlerimizin “24 Kasım Öğretmenler Günü” nü kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.