Spor
Giriş Tarihi : 10-11-2021 13:44   Güncelleme : 10-11-2021 13:44

İL MÜDÜRÜ ABDULSELAM ER’ İN 10 KASIM ATATÜRK’ Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

İL MÜDÜRÜ ABDULSELAM ER’ İN 10 KASIM ATATÜRK’ Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

İL MÜDÜRÜ ABDULSELAM ER’ İN 10 KASIM ATATÜRK’ Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı
İl Müdürü Abdulselam ER, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. İl Müdürü ER, mesajında şu ifadelere yer verdi: 
Türk ve dünya tarihine adını altın harflerle yazdıran büyük bir liderin, Türkiye Cumhuriyeti’nin banisi ve hamisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 83. yıl dönümünde onu bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz.
Büyük bir azim, cesaret ve kararlılıkla elde ettiği zaferler ile milletinin refah ve mutluluğu için çalışan Atatürk, hayatını ülkesine ve ideallerine adamış, insanlık tarihine damga vurmuş müstesna bir şahsiyettir.
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyet ilelebet payidar kalacaktır.” Sözünden hareketle, onun mirasını geleceğe taşıyabilmek için, uğrunda binlerce şehit verdiğimiz vatanımıza ve bağımsızlığımıza her şart altında sahip çıkıp, Cumhuriyetimizin değerlerini koruyarak ve yeni nesillere en iyi şekilde aktararak yaşatmamız gerekmektedir.
Bu vesileyle, tarihi yükselişini sürdüren Türkiye Cumhuriyeti’ nin  kurucusu ve İstiklal Savaşımızın Başkumandanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, istiklal mücadelemizin kahramanlarını ve tüm şehitlerimizi bir kez daha minnet, saygı ve rahmetle anıyorum.