Spor
Giriş Tarihi : 30-06-2021 03:21   Güncelleme : 30-06-2021 03:21

GSB SPOR OKULLARI VE GSB ENGELLİ SPOR OKULLARI AÇILDI

GSB Spor Okulları ve GSB Engelsiz Spor Okulları’nın açılış töreni gerçekleştirildi

GSB SPOR OKULLARI VE GSB ENGELLİ SPOR OKULLARI AÇILDI

GSB Spor Okulları ve GSB Engelsiz Spor Okulları’nın açılış töreni gerçekleştirildi.
Tunceli Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Abdulselam ER, Spor Hizmetleri Müdürü D. Murat Zincidi , Şube Müdürleri ile  antrenörlerimiz, sporcularımız ve sporcularımızın ailelerinin  katılım sağladığı  Atatürk Spor Kompleksi’ nde  yapılan açılış töreni renkli görüntülere sahne oldu.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan GSB Spor Okulları ve GSB Engelsiz Spor Okulları açılış töreni akabinde  konuşma yapan  Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulselam ER ’’ GSB Spor Okulları ve GSB Engelsiz Spor Okullarımızla birlikte çocuklarımız ve gençlerimiz yetenek ve istekleri doğrultusunda en az bir spor branşıyla tanışacak. Tanışılan her spor branşı ile spor kültürü tabana yayılacak ve böylece spor bir yaşam felsefesi haline gelecek. Sportif faaliyetlerin yürütüldüğü GSB Spor Okulları ve GSB Engelsiz Spor Okullarımızla çocuklarımız her türlü kötü alışkanlıktan uzak durmuş olacak. Nitelikli spor yaparak sağlıklı yaşam ön plana çıkacak ve sağlıklı nesiller yetişecek. Sportif faaliyetlerle hem obeziteye hem de bağımlılığa karşı mücadelede öncülük etmiş olacağız.  
Pandemiden kaynaklı sosyal çevrelerinden uzak kalan çocuklarımız ve gençlerimiz spor okullarının açılmasıyla beraber yeni arkadaşlıklara kapılar aralamış olacağını ifade eden ER ‘’ Bu yaz boyunca devam edecek olan GSB Spor Okullarına katılacak çocuklarımıza, gençlerimize ve  Antrenörlerimize başarılar diliyoruz. Yarınlarda ilimizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil edecek sporcuların yetişmesi dileğiyle GSB Spor Okulları ve GSB Engelsiz Spor Okullarımız hayırlara vesile olsun’’ şeklinde konuştu.