Gündem
Giriş Tarihi : 22-10-2021 21:24   Güncelleme : 22-10-2021 21:24

Farkındalık Atölye Çalışmamız Pertek’te

Farkındalık Atölye Çalışmamız Pertek’te

Farkındalık Atölye Çalışmamız Pertek’te

Daha önce Belediyemiz bünyesinde başlatmış olduğumuz farkındalık atölyesi çalışmaları ilçelerde farkındalık eğitimleriyle devam ediyor.

                  

Pertek Belediyesi ortaklığıyla düzenlenen etkinlikte ‘ Çocuk İhmal ve İstismarını Önleme ile Özel Alan Kavramının Önemi’ başlığı adıyla yapıldı. Kırk beş kişinin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte istismara sebep olacak risk faktörleri, hangi durumda İstismardan şüphenilmesi ve istismar vakaları ile karşılaşıldığında neler yapılması gerektiği ile özel alan kavramının önemi ile sınır çizme, iyi dokunuş, kötü dokunuş, iyi sır, kötü sır, şeklinde konu başlıkları üzerinde duruldu.

Sosyal hizmet uzmanlarımız çocuk ihmal istismarının toplumsal bir sorun olduğunun altını çizerek ilçelerde belediyeler ile birlikte bu çalışmanın yapılmasının değerli bulduklarını belirterek bu çalışmalarla istismarın önlenebilir olduğunu vurguladılar. Uzmanlarımız bundan yola çıkarak ebeveynlerle, öğretmenlerle, toplumun her kesiminden yetişkinle bu konularda konuşmayı ve doğru bilinen yanlışları düzeltmeyi amaçladıklarını ifade etti.

Çocuk İhmal ve İstismarını Önleme ile Özel Alan Kavramının Önemi başlığıyla ilçelerde etkinlikler planlanmaya devam edecek.