Tunceli Haber
HV
02 HAZİRAN Cuma 21:12

Deprem bölgesindeki çiftçilere yem desteği sağlanacak

Deprem nedeniyle kırsal kesimde hayvancılıkla uğraşan yurttaşların üretim faaliyetlerine devam edebilmeleri için yem desteği sağlanması hakkındaki önerge oy birliği ile kabul edildi.

EKONOMİ
Giriş Tarihi : 16-02-2023 13:45   Güncelleme : 16-02-2023 13:45
Deprem bölgesindeki çiftçilere yem desteği sağlanacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Şubat ayı olağan meclis toplantısı ikinci birleşiminde Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen deprem  nedeniyle bölgedeki yurttaşlara yapılacak yardımlar ele alındı.Meclis Başkan Vekili Mustafa Özuslu, “Bu büyük bir felaket ve bunun sonuçları giderek hepimizi ilgilendirecek ve hakikaten hiçbir şeyin eskisi gibi olmadığı günler olacak. Bu nedenle tüm parti gruplarının hassasiyetine teşekkür ediyorum” dedi.
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi; Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye, Şanlıurfa illerinde bulunan üreticilerin üretime devam edebilmeleri adına bölgeye 20 bin çuval yem desteği gönderecek.
İzmir Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı yem alımlarını tamamladıktan sonra desteği hızlıca bölgelere ulaştıracak.
 
Uzundere 4. Etap çalışmaları İZBETON ile hızlanacak
Karabağlar’ın Uzundere Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm alanı dördüncü etap çalışmaları kapsamında inşaat yapım işinin hızlandırması için İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İZBETON A.Ş. arasında imzalanacak protokol de oy çokluğuyla kabul edildi.

AdminAdmin

YORUMLAR