Ekonomi
Giriş Tarihi : 01-06-2021 06:43   Güncelleme : 01-06-2021 06:43

Bitkisel Üretimi Artırma Projesi Açılışı Gerçekleştirildi

​ Bitkisel Üretimi Artırma projesi kapsamında hazırlanarak Doğu Anadolu Projesi Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından desteklenen makine ekipman parkı projemizin ikincisi;  Pertek ilçemizden sonra Hozat ilçemizde de kuruldu

Bitkisel Üretimi Artırma Projesi Açılışı Gerçekleştirildi

Bitkisel Üretimi Artırma projesi kapsamında hazırlanarak Doğu Anadolu Projesi Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından desteklenen makine ekipman parkı projemizin ikincisi;  Pertek ilçemizden sonra Hozat ilçemizde de kuruldu. Açılışa Hozat Kaymakamı Sayın Cuma EMEÇ, Hozat Belediye Başkanı Sayın Seyfi GEYİK, Tunceli İl Tarım ve Orman Müdürü Sayın Orhan KAYA ve İlçede bulunan çeşitli kurumların amirleri ile İlçe Köylerinin Muhtarları katıldı.

Açılış esnasında İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan KAYA, Belediye Başkanı Seyfi GEYİK ve Kaymakam Cuma EMEÇ birer konuşma yaparak, projenin önemine değindiler. Projede emeği geçen personele teşekkür ettiler. Bu ve benzeri projeler ile bölge tarımının kalkınacağı, üretimin artacağı vurgusu yapıldı.

Proje açılışının yapılması ile birlikte aşağıda isimleri bulunan 12 adet tarım makinesi ilçe üreticilerinin kullanımına sunulmuş oldu.