Tunceli Haber
HV
26 EYLÜL Pazartesi 10:18

Belediyemizden Kolektif Parke Taşı Döşeme Çalışması

Belediyemizin çağrısıyla bir araya gelen halk kolektif parke taşı döşem

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-09-2022 19:27   Güncelleme : 21-09-2022 19:27
Belediyemizden Kolektif Parke Taşı Döşeme Çalışması

Belediyemizin çağrısıyla bir araya gelen halk kolektif parke taşı döşeme çalışmasına katıldı. Dayanışma ile kilitli parke taşı döşemesi tamamlandı.

Kendi imkanlarımız ve halkımızın desteği ile bugün Gazik(Cumhuriyet) Mahallemize giden beton köprü yolunda kaldırım parke taşı döşeme çalışması kolektif bir şekilde yapıldı.

 

Kollektif Parke taşı döşeme çalışmasına halkın katılımının yanı sıra  Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Maçoğlu, Belediye Başkan Yardımcımız Ümüt Kaya katıldı.

 

Birlikte iş yapmanın önemine değinen Başkan Maçoğlu, “Halkın bir araya geldiğinde yapamayacağı şeyin olmadığını gösteriyor. Yani ihale yapılmadan da bu işler yapılabilir. Belki de 1 milyondan fazla maliyeti olacak bir yolu biz kendi öz gücümüzle 400-500 bin liraya yapabiliyoruz. Gücümüz şimdilik buna yetiyor. Halkımız da bize destek veriyor” dedi.

 

Belediye Başkan Yardımcımız Ümüt Kaya ise “Burası uzun süredir hem şehrin bağlantı yolu hem de aktif olarak kullanılan bir yol. Güvenlik açısından risk teşkil eden bir yoldu. Yol genişletme çalışmalarını tamamladıktan sonra alt yapı hizmetlerinin de devreye girmesiyle kaldırım çalışmasını da halkımızla birlikte örgütledik. Yolun daha kullanılır, işlevsel ve güvenli hale getirilmesi için bir çaba içerisindeyiz. Bugün de kolektif bir şekilde halkımızla birlikte dayanışma ruhunu hayata geçirerek burada çalışmalarımıza devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

                   

 

Medektif

AdminAdmin

YORUMLAR
Türkiye Haberi