Spor
Giriş Tarihi : 24-09-2021 12:06   Güncelleme : 24-09-2021 12:06

AVRUPA SPOR HAFTASI AÇILIŞ PROGRAMI GERÇEKLEŞTİ

 Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk Su Sporları Merkezi’ nde  gerçekleştirilen Valimiz Sayın Mehmet Ali Özkan , İl Protokolü, sporcular ve genç gönüllülerin katılım sağladığı  açılış  programı saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı

AVRUPA SPOR HAFTASI AÇILIŞ PROGRAMI GERÇEKLEŞTİ

 Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk Su Sporları Merkezi’ nde  gerçekleştirilen Valimiz Sayın Mehmet Ali Özkan , İl Protokolü, sporcular ve genç gönüllülerin katılım sağladığı  açılış  programı saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Açılış seremonisinde konuşan  Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulselam Er , her yıl geleneksel olarak düzenlenen Avrupa Spor Haftası’nın, her yaştan ve statüden bireyi bir araya getirerek hareket bilincinin artırılmasına yönelik önemli bir proje olduğunu söyledi.
Herkes İçin Spor Federasyonu’nun organize ettiği etkinlikler kapsamında dünyada ve Türkiye’de çeşitli faaliyetlerin gerçekleştirildiğini belirten Er şunları kaydetti:
“Tüm dünyada ve ülkemizde devam eden Kovid-19 salgınından kaynaklı düzenlediğimiz aktiviteleri sosyal mesafe, maske ve hijyen kuralları göz önünde bulundurularak hayata geçirmeye çalışıyoruz. Bu haftanın amacı, tüm yurttaşlarımıza spor yapma alışkanlığı kazandırma, spor branşlarını tabana yaymak, spor ve fiziksel faaliyetler alanında farkındalık yaratmaktır. Hafta boyunca çeşitli etkinliklerle birlikte olacağız.” dedi.
Konuşmaların ardından farklı branşlardaki sporcuların yaptığı gösteriler renkli görüntülere sahne oldu.