Spor
Giriş Tarihi : 04-10-2021 20:28   Güncelleme : 04-10-2021 20:28

AMATÖR SPOR HAFTASI BAŞLADI

Her yıl Ekim ayının ilk haftası tüm yurtta kutlanan Amatör Spor Haftası bu yıl  4-10 Ekim tarihlerinde kutlanacak

AMATÖR SPOR HAFTASI BAŞLADI

Her yıl Ekim ayının ilk haftası tüm yurtta kutlanan Amatör Spor Haftası bu yıl  4-10 Ekim tarihlerinde kutlanacak. Hedef, hafta boyunca gerçekleşecek kutlama ve etkinliklerle amatör spor branşlarına dikkat çekmek olacak.
 
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Amatör sporlara ilgiyi artırmak ve dikkat çekmek için her sezon öncesi yapılan Amatör Spor Haftası bu sene 4-10 Ekim tarihlerinde kutlanıyor. Amatör Spor Haftası 4 Ekim Pazartesi günü saat 17.30’da Atatürk  Spor Kompleksinde spor branşlarının tanıtılması ile başlayacak. Açılış konuşmasının ardından sporcular, hazırlanan alanda kısa bir gösteri yapacak. Etkinlikler kapsamında hafta boyunca sportif turnuvalar, badminton, tenis , yüzme, basketbol, cimnastik  gibi faaliyetler gerçekleşecek.
İl Müdürü Abdulselam ER, “Amatör Spor Haftası” dolayısıyla yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: “Özellikle pandemi döneminde hareketsiz kalan  her yaştan insanın spor yaparak sağlıklı kalabilmesi ve yeni bireylerin spora kazandırılması için var gücümüzle çalışıyoruz. Son yıllarda ilimizde spor kültürünün oluşması ve spor sevgisinin aşılanması yönünde büyük bir aşama kaydedildi. Amatör Spor Haftasında yapılacak aktivitelerle bir kez daha spora dikkat çekip, amatör spor branşlarında farkındalık oluşturmayı amaçlıyoruz. Sporu hayatımızın her alanına katmaya devam edeceğiz.” dedi.