Spor
Giriş Tarihi : 07-04-2022 19:36   Güncelleme : 07-04-2022 19:36

8 MART KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

8 MART KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

8 MART KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

 
İl Müdürü Abdulselam ER 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Vesilesi ile Kutlama Mesajı yayınladı;
Mesajında ”Tarih boyunca farklı medeniyet ve kültürlerde statüsü hep tartışılan kadınlar, Millet olarak sahip olduğumuz inanç ve değerler dünyasında her zaman saygı değer bir yere sahiptir, baş tacı edilmiş,  kutsal ve korunaklı bir yere taşınmıştır. Hz. Peygamberimizin ‘Cenneti annelerin ayaklarının altına serin’ hadis-i şeriflerinde buyurduğu ve Hz. Ali’ nin ‘’ Kadına saygılı ol çünkü o insan oğlunun anasıdır.’’  sözünde de dile getirdiği bu anlayış, elbette kadınlarımıza hak ettikleri değeri verecek ve yarınları bu düşünceyle yetişmiş nesillere emanet edecektir.
         Kadına saygı, değerlerimizin, gelenek göreneklerimizin, tarihimizin, sosyal hayatımızın tabii bir sonucudur. Türk tarihinde kadın daima etkin ve önemli rol üstlenmiştir. Kurtuluş Savaşı’nda vatanın bağımsızlığı için cesurca cepheden cepheye koşan Türk kadını, Cumhuriyetimizin kuruluşundan sonra toplumsal hayatın her alanında yerini almıştır.
         Günümüzde ise  eğitim, bilim, kültür, sanat, siyaset, ekonomi ve spor gibi her alanda büyük başarılar ortaya koyan kadınlarımız, annelik gibi manevi rollerin yanında, toplum içerisinde söz sahibi olmanın da haklı onurunu yaşamaktadır. Aile kurumunun temeli, değerlerimizin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu olan kadınlarımızın, hayatın bütün alanlarına etkin bir şekilde katılmalarına imkân sağlayacak şartları hazırlamak, toplumumuzun temel ve ortak sorumluluğudur. 
         Bu duygu ve düşüncelerle; tüm kadınlarımıza hak ettikleri saygı ve değerin gösterildiği, güzel günler temenni ediyorum. Kadınlarımızın, Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, en derin saygılarımı sunuyorum.” şeklinde ifade etti.