Spor
Giriş Tarihi : 11-11-2021 20:53   Güncelleme : 11-11-2021 20:53

11 KASIM MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ

11 KASIM MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ

11 KASIM MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ

11 Kasım günü, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ ın himayelerinde, “Geleceğe Nefes” kampanyasıyla, iklim değişikliğinin ülkemize etkilerini en aza indirme yolunda her alanda ‘’İklimden Daha Hızlı Değişeceğiz’’ sloganı ile , ülkemizin orman varlığını korumak maksadı ile;  7 den 77’ye toplumun bütün  kesiminden  vatandaşlarımızın  katkılarıyla  252 milyon  adet  fidan toprakla buluşturuldu.
Resmi Gazete’nin 7 Kasım 2019 tarihli sayısında yayınlanan 2019/24 sayılı Genelge, ekonomik, ekolojik ve sosyal açıdan büyük öneme sahip olan ormanlarımızı korumak,  sürdürülebilir  şekilde  yönetmek  ve  gelecek  nesillerimiz  için  yurdumuzu  daha  sağlıklı  ve yaşanabilir kılmak amacıyla; Milletimizin de desteği ile, her yıl 11 Kasım gününün “Milli Ağaçlandırma Günü” olarak kutlanması uygun görülmüştür.
Bu amaçla İlimizde, Tunceli Valiliğimiz koordinesinde Munzur Üniversitesi Kampüsü Aktuluk Yerleşkesinde   Geleceğe Nefes olmak için fidan dikim etkinliği düzenlenmiştir.
Etkinlik kapsamında ilimizde her bir vatandaşımız adına 3’ er fidan toplamda 83 bin  fidan dikilmiştir.
Milli Ağaçlandırma Günü etkinliğine Valimiz Sayın Mehmet Ali Özkan, İl Protokolü, Gençlik Liderlerimiz, Genç Gönüllülerimiz, Antrenörlerimiz ve Yurt personellerimiz ile vatandaşlar katılım sağladı.